Sanal Kumar Oynamanın Cezası Nedir | Para Cezası Ne Kadar

Ülkemizde birçok site üzerinden sanal kumar oynama şansı bulunmaktadır. Ancak ülkemizde normal kumar yasak olduğu gibi sanal kumar da yasaklanmıştır. Bu yasakla birlikte sanal kumar oynamakta oynatmakta kesinlikle yasaklanmıştır. Bu yasakların koyulması sebebi ise her geçen gün artan sanal kumar oyuncu sayısını ülkemizde azaltmaktır. Sanal kumar oynamak yasak olduğu için oynayan kişilere de belirli miktarlarda cezalar kesilmektedir. Bu ceza 4 ila 6 yıl arasında hapis cezası olarak kanunda belirtilmektedir. Ancak bazı davalarda bu durum para cezasına çevrilerek 5 ila 20 bin Türk Lirası arasında bir maddi para cezası uygulanmaktadır. Bu ceza miktarları Türk Ceza Kanunu tarafından belirlenmiştir. Sanal kumar oynamanın cezası bu şekildedir. Ancak cezaların tekrarlanması halinde bu verilen cezalar daha da artış gösterebilmektedir.

#
Casino Sitesi
Üyelik Bonusu
Puan
Siteye Git
1
3000 TL %100
5.0⭐
2
2000 TL %200
4.9⭐
3
3000 TL %100
4.7⭐
4
3000 TL %100
4.6⭐
5
3000 TL %100
4.5⭐
6
1500 TL %100
4.4⭐
7
1000 TL %100
4.3⭐
8
3000 TL %100
4.2⭐

Sanal Kumar Oynamanın Cezası

Bu alanda ceza alanlarının sayısı oyuncu sayısının çok az bir kısmı olarak dikkat çekmektedir. Bunun sebebi ise genellikle bir site üzerinden binlerce insanın oyun oynamasından kaynaklanmaktadır. Genellikle sitenin kurucuları tespit edilerek onlar üzerine işlem yapılmaktadır. Ancak devlet yaptığı araştırmalar sonucu ile oyun oynayarak haksız kazanç elde eden birçok kişiye de ceza uygulaması yapabilmektedir. Bu tespiti ise genellikle banka hesapları üzerinden yapmaktadır. Kumar oynatmanın cezası ise oynamaktan daha büyük bir suçtur. Ülkemizde bu konuda caydırıcı cezalar verilerek bunun önüne geçilmek istenmektedir. Kısacası ülkemizde kumar oynamakta oynatmakta yasalar önünde suçtur.

Yasal Kumar Nasıl Oynanır

Ülkemizde yasal bir şekilde kumar oynama şansı bulunmamaktadır. Yasal bir şekilde kumar oynamak isteyen kişilerin kesinlikle yurt dışına çıkmaları gereklidir. Ancak yurt dışına çıkmadan gidilen ülkenin araştırılması gereklidir. Çünkü yurt dışında her ülke de kumar oynatılmasına izin vermemektedir. Ülkemize en yakında ve en çok tercih edilen iki ülke Gürcistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’dir. Bu iki ülke kumar turizmi konusunda ülkemizden birçok insanı bünyesinde ağırlamaktadır. Bu kadar çok tercih edilmelerinin sebebi ise ülkemize yakın olmaları ve buralarda bulunan birçok insanında Türkçeyi rahat bir şekilde anlamasından kaynaklanmaktadır.

Siteye Kaydol
sanal kumar oynamanin cezasi nedir
sanal kumar oynamanın cezası nedir

Yabancı Sanal Kumar Siteleri

Ülkemizde 2 farklı kökenden gelen kumar sitesi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi yerli  siteler diğerleri ise yabancı kaynaklı sitelerdir. Yabancı kaynaklı sitelerin bazıları ise normal şartlar altında gazinosu olan büyük bir firmaya aittir. Bu siteler genellikle dünya geneli oyuncuya sahip siteler arasında yer almaktadır. Bu tarz sitelerin bu kadar fazla oyuncuya sahip olmasının sebebi ise kolay kolay site girişlerine yasak gelmemesi ve kazanılan miktarların site tarafından oyuncuların hesaplarına yatırılmasıdır. Bu iki etken sayesinde bu tip yabancı kaynaklı siteler her geçen gün oyuncu sayısını artırmayı başarmaktadır. Ülkemizde ki oyuncu  profilinin yüksek bir çoğunluğu da bu tip siteleri tercih etmektedir. Geri kalan oyuncular ise daha çok yerli siteler üzerinde yoğunlaşmayı ve bu siteler üzerinden oyun oynamayı tercih etmektedir. Sanal kumar bağımlılığı kötü birşeydir. Kumar oynamaktan mümkün olduğunca uzak durmanızı tavsiye ederiz. Para kazanabileceğiniz gibi büyük paralar da kaybetmeniz mümkündür.