Sanal Kumar Yasal mı | Nasıl ve Nerede Güvenle Oynanır

Sanal kumar son 10 yılda ortaya çıkan ve kumar oyunlarının internet üzerinden oynamaya verilen isimdir. Sanal kumar siteleri son yıllarda büyük bir artışa geçmiştir. Bu artışın başlıca sebebi ise oyuncu sayısında ki düzenli artıştır. Artık dünyanın her yerinden insanlar sanal kumar siteleri üzerinden oyunlar oynamaktadır. Bu oyunlar tamamen gerçeğiyle bire bir olarak sunulmaktadır. İnternet üzerinden canlı canlı istenilen oyun oynanabilmektedir. Özellikle bizim ülkemiz gibi kumar ve kumarhanelerin yasak olduğu ülkelerde insanlar sanal kumar oynamayı daha fazla tercih etmektedir. Çünkü bu tarz bir ortama girebilmek ne yazık ki ülke içerisinde yasak bir haldedir. Bu eğlenceyi yaşamak için zorunlu olarak yurt dışı seyahati yapılması gereklidir. Peki sanal kumar yasal mı ?

#
Casino Sitesi
Üyelik Bonusu
Puan
Siteye Git
1
3000 TL %100
5.0⭐
2
2000 TL %200
4.9⭐
3
3000 TL %100
4.7⭐
4
3000 TL %100
4.6⭐
5
3000 TL %100
4.5⭐
6
1500 TL %100
4.4⭐
7
1000 TL %100
4.3⭐
8
3000 TL %100
4.2⭐

Sanal Kumar Yasal mı?

Kumar şuan dünya da bazı ülkeler de serbest bir şekilde oynanmaktadır. Ancak bazı ülkelerinde ise kumar oynamak ve oynatmak tamamen yasak ve büyük cezaları bulunmaktadır. Ülkemizde de kumar oynamak ve oynatmak tamamen yasak kapsamında. Bunun için kanunlarla belirlenmiş cezalar bulunmaktadır. Ancak konu sanal kumar olduğunda oynayan kişilere tam bir cezai yaptırım uygulanamamaktadır. Bunun sebebi ise sanal ortamda oyun oynandığı için kişiler tespit edilememektedir. Ancak oynayan kişilere ceza verilmemesi sanal kumarın yasal bir iş olduğu anlamına gelmemektedir. Sanal kumar ülkemizde yasal uygulamalar arasında bulunmamaktadır. Devlet sadece iddia sitelerinden bir tanesine izin vermektedir. Diğer bütün kumar siteleri ve iddia siteleri yasal olmayan siteler arasında yer almaktadır. Sanal kumar oynamanın cezası var mı? Bu siteler tespit edildikleri taktirde devlet erişim engeli koyarak oyuncuların giriş yapmasına engel olmaktadır. Bu engelleme konusuna alışık olan siteler ise engellendikleri zamanlarda siteye giriş için farklı yollar seçmektedirler. Hızlı bir şekilde başka linkler üzerinden siteye giriş sağlanabilmesi için adımlar atarlar. Anlaşılacağı üzere sanal kumar oynamak ülkemizde yasal değildir ancak oynayan kişiler hakkında cezai bir uygulama yapılmamaktadır.

sanal kumar yasal mi degil mi
sanal kumar yasal mı değil mi

Yasal Yabancı Kaynaklı Siteler

Ülkemizde sanal kumar siteleri yasak olsalar dahi yurt dışında birçok gazinonun sanal kumar siteleri bulunmaktadır. Bu siteler gazinoya gelemeyen oyuncular için oluşturulmuş ve onlara evlerinde oturdukları yerden kumar zevkini yaşatmaktadır. Bu siteler genellikle büyük ve kendini ispatlamış gazinolar oldukları için çok üst düzey bir sanal hizmet sunmaktadırlar. Bu sitelerin kampanyalarına bakıldığında ise oyunculara çok büyük avantaj sağladıkları bir gerçektir. Bu sitelerdeki bonus genellikle hesaba para yükleme aşamasında ortaya çıkmaktadır. Oyuncular yatırdıkları paranın oranına uygun olarak bonus kazanmaktadırlar. Bonuslar genellikle iki çeşit olarak göz çarpmaktadır. Bunlardan bir tanesi yeni kayıt olan oyuncular için diğer bir tanesi ise düzenli olarak oyun oynayan kişiler içindir. Ancak her bonus hakkında detaylı bilgi alt bölgelerinde bulunan yazı şablonların da bulunmaktadır. Bu şablonlar dikkatli okunmalı ve bonusa uygun olunup olunmadığına dikkat edilmelidir. Bonus veren yasal siteler her dönem oyun severler tarafından daha fazla tercih edilen siteler arasında yer almışlardır.

Siteye Kaydol